Tema Islame

Fetwa: A tė dėgjohet hutbeja e xhumasė, apo tė falen sunnetet?
Nuk lejohet qė tė ulemi me njerėzit nė tė njėjtėn tavolinė , nėse ata janė duke pirė alkool ,, dhe ti cingrrojm gotat me ta, edhe pse ne s’kemi alkool
Dhėnia e Sadakasė (Lėmoshės) dhe dobitė e saj

Mjeksia

Kėshillat e mjekut pėrpara fillimit tė Ramazanit
Lėng portokalli pėr njė kujtesė tė shėndetshme
Tė mirat qė sjellė lėvorja e bananes!