Islam

  • Sureja Asr – njė kėshillė e shkurtėr kuranore
  • Dallimi nė mes tė “gruas” dhe “bashkėshortes” nė Kuran
  • Teologėt e traditės dhe interpretimi bashkėkohor i Kur’anit

Tema Islame

Paqja qoftė me ju
Dashuria dhe shpresa..!!
Sezoni i dhjetė ditėve tė Dhul Hixhes

Mjeksia

Me tė ftohtin vjen edhe gripi
Narkomania dhe qėndrimi Islam
Duaja (lutja) ėshtė ilaē pėr trupin dhe shpirtin