Ndjehet tërmet në Shkup dhe Kumanovë

03.03.2014

Ndjehet tërmet në Shkup dhe Kumanovë


Ndjehet tërmet në Shkup dhe Kumanovë

Tërmet me intensitet prej tre ballëve sipas Shkallës evropiane makrosizmike është ndjerë mbrëmë në Shkup dhe Kumanovë.

Observatoriumi sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup mëngjesin e sotëm informoi se tërmeti është ndjerë në orën 20 e 17 minuta në pjesën verilindore të shtetit.

Epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 60 kilometra në verilindje të Maqedonisë, në Serbi me intensitet prej 3,6 ballësh sipas shkallës Rihter. (INA) . /KBI-Bujanoc.com/

1052 Shikime