Afganistan, 40 të vrarë në një sulm vetvrasës gjatë një ndeshje volejbolli

23.11.2014

Afganistan, 40 të vrarë në një sulm vetvrasës gjatë një ndeshje volejbolli


Afganistan, 40 të vrarë në një sulm vetvrasës gjatë një ndeshje volejbolli

Nga sulmi vetëvrasës në qytetin Paktika të Afganistanit të paktën 40 persona humbën jetën dhe 50 të tjerë u plagosën, raporton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacioneve të marra nga Prefektura e Paktik-ës sulmi kamikaz krye në një fushë volejbolli e cila ndodhet në zonen e Jahjahel të këtij qyteti.

Nga i njëjti i nfromaicon thuhet se nga sulmi të paktën 40 persona mbetën të vrarë dhe 50 të tjerë u plagosën dhe se autoritetet shqetësohen nga fakti se mund të rritet numri i të vekurve.

Deri në këto momente askush nuk e ka marrë përsipër sulmin./KBI-Bujanoc.com/

1396 Shikime