Lëkundje tërmeti në Lezhë dhe Shkodër

22.04.2014

Lëkundje tërmeti në Lezhë dhe Shkodër


Lëkundje tërmeti në Lezhë dhe Shkodër

Dy lëkundje tërmeti, me epiqendër në detin Adriatik, janë ndjerë në zonën bregdetare të vendit, kryesisht në Lezhë dhe Shkodër. Tërmeti i parë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter, është regjistruar rreth orës 23:25 të mbrëmjes së të hënës.

Vetëm pesë minuta më pas një tjetër lëkundje me magnitudë 3.6 e Shkallës Rihter është regjistruar në detin Adriatik.

Të dyja lëkundjet kanë pasur epiqendër të njëjtë, kufirin detar mes Shqipërisë dhe Malit t ë Zi. Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale, ndërsa thuhet se lëkundjet më të forta janë ndjerë në zonën e Ulqinit. /KBI-Bujanoc.com/

1149 Shikime